Menu

  OSTROV ZAKYNTHOS

  Ostrov Zakynthos leží pouhých 16 kilometrů od západního pobřeží Peloponésu. Nejjižnější z Jónských ostrovů nazývaný Zante a také Fiore de Levante, což v překladu znamená „květ východu", již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ostrov Zakynthos je svou rozlohou 416 km2 a s délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku vůbec. Žije zde 35 000 stálých obyvatel. Na ostrově Zakynthos se nachází několik přírodně naprosto rozdílných částí. Úrodný a nížinatý střed s množstvím olivovníků, citrusů a vinic a hornatý severozápad spadající příkře do moře s úchvatnými scenériemi divokých skal a mořských jeskyní. Nejznámější z nich jsou Modrá jeskyně, jeskyně u Keri a zátoka Porto Vromi.

  Na západním pobřeží ostrova se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Řecka - pláž Navagio (pláž Ztroskotání) s pašeráckým vrakem.

  Žijí tu také vzácné druhy živočichů jako želva kareta obecná (Caretta - Caretta) a tuleň středomořský (Monachus monachus). Ostrov nabízí možnosti koupání, potápění, provozování vodních sportů a rybaření. Díky malebné přírodě a krásným pobřežním plážím se Zakynthos stal oblíbeným místem letních dovolených.

   

  Letovisko ALYKANAS / ALYKES

  Alykanas leží v bezprostřední blízkosti střediska Alykes. Letoviska jsou od sebe vzdálena 1 km, navazují na sebe pobřežními plážemi a jsou tak propojena v jedno letovisko. Rozprostírají se na severovýchodním pobřeží ostrova asi 15 km od hlavního města Zakynthos. Obě letoviska nesou své jméno podle solných dolů, které jsou k vidění za vesnicemi. Ačkoliv patří mezi méně rušná, najdete zde širokou nabídku veškerých služeb, které k turistice patří – řadu restaurací, taveren, obchodů, půjčoven aut a motocyklů. Letoviska Alykes a Alykanas jsou tradičními oblastmi s krásnou přírodou, kde naleznete písečné i oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Na pláži můžete využít nabídky vodních sportů. Ten, kdo rád podniká výlety za poznáním a přírodními krásami, ocení, že na sever od letovisek se nachází pláž Xigia s výskytem léčivých sirných pramenů a pláž Mikros Gialos.

   

  Letovisko ARGASSI

  Typické ostrovní městečko, které si zachovává svůj šarm a příjemnou atmosféru se nachází v nejhezčí části ostrova s nejbujnější vegetací. Jeho hlavní ulice je lemována množstvím obchůdků, taveren, barů a restaurací, které Vás určitě zlákají k příjemnému posezení. Pláže jsou písečné, většinou menší, úzké s možností zapůjčení slunečníků a lehátek. Výhodou Argassi je jeho blízkost k hlavnímu městu ostrova (cca 3 km), a také k nejkrásnějším plážím poloostrova Vassilikos.

   

  Letovisko LAGANAS

  Laganas je největší a nejrušnější turistické letovisko ostrova. Jeho takřka desetikilometrová písečná pláž je nejdelší a nejvyhledávanější na ostrově. V městečku Laganas najdete nespočet taveren s tradiční řeckou kuchyní, restaurace, bary, kluby, diskotéky a obchůdky. Hlavní třída letoviska je velmi oblíbeným a populárním místem nočního života jak zahraničních turistů, tak i místních obyvatel. Do hlavního města ostrova se můžete dopravit pravidelnou autobusovou linkou.

   

  Letovisko KALAMAKI

  Příjemné menší letovisko ležící necelých 5 km jižně od hlavního města. Najdete zde množství obchodů, taveren i večerní zábavy jak v Kalamaki, tak ve vedlejším letovisku Laganas, které je snadno dosažitelné příjemnou procházkou po pláži. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, nejdelší na ostrově. Díky velmi teplému moři se v blízkosti Kalamaki vyskytují obří želvy Caretta-Caretta, které zde kladou svá vejce do písku.

   

  Letovisko PORTO KOUKLA

  Malebné Porto Koukla je malé a klidné turistické středisko, které se nachází v bezprostřední blízkosti letoviska Laganas. Rekreační oáza Porto Koukla se pyšní ideálními podmínkami pro dovolenou a zároveň nízkou koncentrací turistů. Nabízí pohodu a nerušené opalování na klidných plážích i pěkné výlety po okolí s romantickou krajinou. 

   

  Letovisko TSILIVI

  Letovisko Tsilivi se nachází v severovýchodní části ostrova, severně cca 5 km od hlavního města Zakynthos. Hlavní město je dostupné místní autobusovou dopravou. Letoviskem se táhne hlavní třída, na které najdete obchody, obchůdky se suvenýry, taverny, bary, kavárny a restaurace. Pláž v letovisku je písčitá s velmi pozvolným vstupem do moře, velice vhodné pro malé děti. Na pláži je dostačující nabídka vodních sportů a jiné zábavy. V okolí letoviska je příjemné prostředí s pěknou přírodou vhodnou pro pěší turistiku i romantické procházky. Tsivili je moderní letovisko, které dokáže uspokojit klienty všech věkových kategorií. V letovisku naleznete i aquapark.

   

  Letovisko TSILIVI - KYPSELI

  4 km severně od centra Tsilivi se nachází malá osada Kypseli. Zde naleznete ničím nerušený klid a krásné koupání v malých romantických zátokách. Kypseli je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivových hájů. Kypseli s krásným výhledem na přilehlý ostrov Kefalonie nabízí také možnosti šnorchlování, které je zde díky chráněnému pobřeží velmi hezkým zážitkem.Naleznete zde jen několik taveren, obchůdků a restaurací, více vyžití najdete v centru letoviska Tsilivi.

   

  Letovisko VASSILIKOS

  O tomto letovisku se říká, že je nejhezčí na ostrově. Půvabný Vassilikos s nedotčenou přírodou se Vám jistě bude líbit, pokud hledáte klidnější dovolenou a krásné pláže. Letovisko je obklopené zelenými piniovými háji, borovicemi a olivovníky. Naleznete zde malé centrum s několika obchůdky a tavernami. V blízkosti jsou tři nejznámější pláže ostrova - Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Na západním pobřeží poloostrova Vassilikos doporučujeme navštívit snad nejkrásnější písečnou pláž Středomoří Gerakas, která je obklopena skalisky. Spojení s hlavním městem a letoviskem Argassi zajišťují místní autobusové linky.

   

  • FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

   

  Dovolená na vyhřátých plážích u azurově modrého moře za skvělou cenu! Níže naleznete zájezdy na ostrov Zakynthos. Tento řecký ostrov je doslova rájem pro vaši dovolenou. V luxusně zařízených letoviscích v destinaci Zakynthos si zájezd opravdu užijete. Při výhodných cenách vybraných zájezdů bude vaše rodinná dovolená splněným snem.

  Proč dovolená na Zakynthosu?

  Zakynthos je ideální variantou, jak pořídit dovolenou ve vysokém standardu v destinaci, která vás svou krásou doslova uchvátí. Zakynthos je skvělým místem pro ty z vás, kteří mají rádi „živější“ dovolenou naplněnou zábavou, aktivním nočním životem. Ostrov skýtá mnoho přírodních krás, přičemž i v jeho blízkosti můžete uskutečnit řadu fakultativních výletů. Zakynthos je ideální i pro rodiny s dětmi, pláže nejsou přeplněné, moře je čisté a teplé. Kdyby vás slunění na čistých a upravených plážích začalo nudit, můžete využít i celou spoustu sportovních a adrenalinových aktivit, které v místě poskytuje řada místních zprostředkovatelů.

  V rámci nabídky výhodné dovolené v Řecku můžete využít i zájezdy, u kterých má dítě pobyt zdarma či s výraznou slevou.

  Pokud v nabídce dovolených na Zakynthosu nenajdete to pravé, neváhejte nás kontaktovat. Vaši vysněnou dovolenou u moře vám naplánujeme individuálně.

   

  Zobrazit vyhledávací formulář
  Destinace nebo název hotelu
  Kam chcete cestovat?
  Zavřít
  Kdy chcete cestovat?
  Zavřít
  březen
  poútstčtsone
  duben
  poútstčtsone
  1 den
  15 dní a více
  2 dospělí 0 dětí
  Vyberte cestující
  Zavřít
  Počet dospělých
  Počet dětí
  Vyberte
  Doprava
  Zavřít
  Cena
  0 Kč
  50 000 Kč a více
  Strava
  Typ zájezdu
  Kategorie
  Sleva
  Vzdálenosti a vybavení
  Cestovní kanceláře