Menu

  OSTROV RHODOS

  Dovolená na Rhodosu je ideální pro milovníky antických památek. Vyberte si pro svou dovolenou ostrov Rhodos – ostrov slunce, kde stával sedmý div světa. Ibiškový nebo růžový ostrov, jak je také někdy Rhodos nazýván, patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím.

  Detailní informace o dovolené na ostrově Rhodos

  Ostrov Rhodos má neuvěřitelně rozmanitý charakter. Zbytky starověkých svatyní spolu s rozpadajícími se křižáckými hrady udávají tón celému řeckému ostrovu. Rhodos v sobě spojuje orientální kouzlo Damašku s romantičností Malagy. Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanes a místem, kde se klidné Středozemní moře setkává s mořem Egejským.

  Ostrov Rhodos je svou rozlohou 1 398 km2 čtvrtým největším řeckým ostrovem s nejmírnějším klimatem a dnes zde žije více než 100 000 obyvatel. Legenda říká, že když Zeus rozděloval Zemi, byl bůh slunce Helios na své každodenní cestě po nebi, a tak se na něj nedostalo. Vydal se tedy za Diem, aby napravil tuto nespravedlnost. Najednou se z moře vynořil nádherný ostrov, který Zeus Heliovi daroval - Rhodos.

  Ostrov Rhodos je vyhledávaný pro svoji bohatou minulost, moderní současnost, rozmanitost přírody a průzračné moře s krásnými plážemi. Ať chcete trávit svoji dovolenou jakýmkoliv způsobem, kosmopolitní ostrov Rhodos, který byl již v minulosti křižovatkou různých kultur a civilizací, vás zcela jistě uspokojí. Na Rhodosu naleznete jeden z největších aquaparků v Evropě, 18-ti jamkové golfové hřiště, skvělé podmínky pro windsurfing, již zmiňované historické památky i nádherné pláže s romantickými zálivy. Z Rhodu můžete podnikat výlety na sousední řecké ostrovy a také do Turecka.

   

  Letovisko AFANDOU

  Oblíbené turistické letovisko vzdálené 20 km od města Rhodos dodnes neztratilo téměř nic ze svého řeckého tradičního půvabu. Centrem Afandou je náměstí s kavárnami, bary, tavernami a obchody. Najdete zde i zastávku linkového autobusu (pravidelné spojení s městem Rhodos a Faliraki) a stanoviště taxi služby. Za odpočinkem a koupáním se můžete vydat na tamní oblázkovo-písečnou pláž. Nedaleko centra Afandou se nachází 18 jamkové golfové hřiště.

   

  Letovisko FALIRAKI

  Z řeckého městečka Faliraki se v posledních letech stalo atraktivní a živé řecké letovisko. V centru řeckého městečka Faliraki naleznete mnoho obchodů, barů a restaurací. Několikakilometrová písečná pláž většinou s pozvolným vstupem do moře je ideálním místem pro vyznavače slunění a vodních sportů. Pro nudisty je vyhrazena pláž na jižním okraji letoviska Faliraki. Na mysu Ladiko , 45 minut z Faliraki na jih, se skrývá malebná zátoka Anthonyho Queena. Ve Faliraki je jeden z největších aquaparků v Řecku (jediný na ostrově Faliraki), a také lunapark pro děti a mládež. V asi 8 km vzdáleném Afandou se nachází osmnácti jamkové golfové hřiště. V noci je letovisko Faliraki plné rušných barů, restaurací, obchodů a diskoték. Významná je i poloha letoviska Faliraki. Nachází se pouhých 15 km od hlavního města, se kterým je spojeno dokonale fungující autobusovou a lodní dopravou. Stejné spojení je i opačným směrem se starobylým městečkem Lindos. Pro svou úchvatnou atmosféru, kvalitní služby, možnosti četných výletů a nádherné koupání patří Faliraki k nejoblíbenějším letoviskům na řeckém ostrově.

   

  Letovisko FANES

  Fanes je tradiční rybářská vesnice, která má asi tisíc obyvatel a nachází se v severozápadní části ostrova Rhodos, asi 22 km od hlavního města. Pouze 1 km od centra Fanes se rozprostírá dlouhá oblázkovo-písečná pláž, na které i v hlavní sezóně naleznete soukromí a klid. Tato oblast je oblíbená také milovníky windsurfingu, jelikož zde panují výborné podmínky pro tento sport. Během dne je třeba počítat s občasným hlukem z blízkého letiště. Fanes kromě kaváren disponuje i několika tavernami, ve kterých si můžete objednat čerstvé ryby.

   

  Letovisko IALYSSOS

  Letovisko Ialyssos, nazývané též Trianda, nabízí krásné oblázkové pláže a styl moderního prázdninového letoviska v kombinaci s historickou částí městečka seskupeného kolem starobylého náměstí. Ialyssos se nachází na úpatí hory Filerimos, odkud je nádherný výhled na západní pobřeží a na byzantský klášter. Letovisko je také ideálním místem pro milovníky vodních sportů, hlavně pro surfaře. Od hlavního města je Ialyssos vzdálen 5 km (velmi dobré autobusové spojení). Letiště je vzdáleno cca 4 km, proto je třeba počítat s občasným hlukem z přelétávajících letadel.

   

  Letovisko IXIA

  K tomuto prázdninovému středisku patří kromě dlouhých oblázkových pláží také taverny, bary, restaurace, obchody a diskotéky. Velmi příjemné ochlazení v horkých letních měsících přináší severozápadní vítr „meltémi“, který tak na západním pobřeží vytváří ideální podmínky pro windsurfing. V centru vodních sportů si můžete pronajmout vodní skútry, vyzkoušet si vodní lyže nebo parasailing. Letovisko se nachází cca 4 kilometry od historického města Rhodos, se kterým jej spojuje pravidelné spojení linkovým autobusem.

   

  Letovisko KALITHEA

  Menší letovisko ležící stranou od rušných turistických center v blízkosti menších písečných zátok a skalnatých zálivů. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, vhodné především pro rodiny s dětmi. Potěšení z koupání navíc umocní prameny bývalých termálních lázní ve skalnatém zálivu, ležící uprostřed nádherných zahrad. V městečku najdete několik obchůdků, kaváren a taveren. Kalithea leží stranou od velkých turistických center, ale v jejich těsné blízkosti, což je její velkou výhodou. Do hlavního města Rhodos (8 km) či letoviska Faliraki (4 km) se pohodlně dostanete místní autobusovou linkou.

   

  Letovisko KOLYMBIA 

  Menší turistické letovisko je nejmalebnější částí východního pobřeží ostrova Rhodos. Rozprostírá se mezi dvěma skvosty: historickým hlavním městem Rhodos a čarokrásným Lindosem. Díky členitému pobřeží nabízí ideální podmínky pro koupání a jeho pláže patří mezi nejpůvabnější na ostrově. Městečku dominuje 3 km dlouhá eukalyptová alej, která prochází jeho středem a zpříjemňuje posezení v místních tavernách a kavárničkách nebo nakupování v místních obchůdcích. Kolymbia je ideálním místem pro strávení klidné a romantické dovolené na ostrově Rhodos.

   

  Letovisko KREMASTI

  Letovisko Kremasti leží na západní straně ostrova nedaleko letiště a střediska Ixia. Centrem prochází rušná silnice, podél které je řada obchůdků, taveren a barů. Nečekejte zde ale bohatý noční život. Kromě krásného kostela zde není příliš míst k výletům, proto doporučujeme zapůjčení auta – můžete navštívit blízké hlavní město Rhodos (10 km) a letovisko Ialyssos (4 km), které žije nočním životem. Pláž je zde oblázková, místy se objevuje i písek; je prudší, proto nevyhovuje příliš dětem. Pokud jste příznivci vodních sportů (windsurfing), toto letovisko bude pro vás jako stvořené. Kremasti leží na návětrné straně Rhodu, v moři je potřeba počítat s většími vlnami, což vyhovuje právě milovníkům windsurfingu.                                

   

  Letovisko LARDOS

  Lardos je místo oblíbené především díky své poloze, která je vhodná pro výlety do okolí. Letovisko známé svými krásnými písečnými plážemi se rozprostírá mezi dvěma pahorky v jihovýchodní části ostrova. Zhruba 2 km od turistického letoviska se nachází původní malebná vesnička s typicky řeckou atmosférou, řadou taveren, kaváren a obchůdků. Historicky zajímavé město Lindos s antickými a byzantskými památkami leží cca 5 km od Lardosu. Hlavní město Rhodos je vzdáleno cca 60 km.

   

  Letovisko LINDOS

  Lindos se řadí mezi nejkrásnější vesnice Řecka. Právem je znám také jako "Klenot Rhodosu". Od hlavního města ostrova Rhodos je vzdálený asi 50 km. Tato vesnička s vyoblázkovanými ulicemi a bílými domy postavenými přímo na útesech padajících do moře si stále uchovává původní středověký ráz. Lindos má dvě menší půvabné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Na úpatí hory s akropolí se nachází z jedné strany pláž v zátoce Pallas, na druhé straně pak pláž v zátoce sv. Pavla, která naskytuje fascinující pohled na vesnici s akropolí. Další nádherná písčito-oblázková pláž Vlicha je vzdálená asi 5 km od starého města.

   

  Letovisko MĚSTO RHODOS

  Zvláštností tohoto pulsujícího města, rozkládajícího se na severním výběžku ostrova Rhodos, který lemují překrásné oblázkové a písečné pláže je, že ze strany východní je omýváno mořem Středozemním a ze západní strany mořem Egejským. Město Rhodos představuje téměř nevyčerpatelnou studnici historických památek i exotickou atmosféru řeckého jihu. Nenechte si ujít kouzlo Starého a Nového města s Palácem velmistra a ulicemi s četnými malými obchůdky a všemi ostatními krásami. Staré město je natolik působivé, že se zde natočily desítky historických filmů.

   

  Letovisko PEFKI

  Klidné letovisko s písečnými a oblázkovými plážemi se nachází v krásné krajině jihovýchodního pobřeží ostrova Rhodos. Náměstí s kašnou, které mimo jiné slouží jako místo setkávání vesničanů během svátků, slavností, svateb nebo křtin, je obklopeno tradičními tavernami, stylovými kavárnami i bary. Ve staré části Pefki stojí za návštěvu kostel Agios Taxiarchas. Asi 7 km od Pefki je vzdáleno jedno z nejkrásnějších starověkých měst v Řecku – Lindos, k dalším výletům vybízí i 2 km vzdálená původně rybářská vesnička Lefkos, 4 km vzdálená vesnička Lardos nebo nádherná písečná pláž Glystra Beach (3 km). Doporučujeme všem, kdo vyhledávají tradiční řeckou atmosféru a klidné prostředí.

   

  Letovisko STEGNA   

  Menší letovisko Stegna s krásnými plážemi leží na východním pobřeží ostrova a nabízí klidnou romantickou dovolenou. Centrem Stegny je malý přístav s 800 m dlouhou oblázkovo-písečnou pláží vhodnou pro vodní a plážové sporty. Je zde několik tradičních taveren, restaurací, barů a obchůdků. V okolí letoviska se dají najít také malé pláže poskytující dostatek soukromí. Městečko Archangelos je vzdáleno cca 3 km a hlavní město Rhodos zhruba 30 km.

   

  Letovisko THEOLOGOS

  Letovisko Theologos leží na západním pobřeží ostrova Rhodos cca 5 km od mezinárodního letiště. Hlavní město Rhodos s bohatou historií je vzdálené 20 km. Theologos je typická rhodoská vesnice s pár obchůdky se základním sortimentem, několika tavernami, malými bary a kavárnami. Procházka místními malebnými uličkami Vás jistě zaujme. Pláže jsou zde široké, pokryté pískem a oblázky. Pobyt v oblasti Theologos je vhodný pro klienty toužící po klidu a být dál od ruchu a stresu. Díky blízkosti hlavní silnice spojující sever a jih se dostanete kamkoliv na Rhodu velmi rychle.

   

  • FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

   

  Využijte lákavé nabídky zájezdů na Rhodos. Poznejte krásy řeckého ostrova Rhodos s celou rodinou. Skvělá dovolená u moře pro vás nyní za výhodné ceny. Někdy se prostě vyplatí řešit dovolenou na poslední chvíli. S CK Apollon rozhodně Rhodos dovolená stojí za to!

  Snažíme se nabídku dovolených na Rhodosu průběžně aktualizovat. Pokud nenajdete odpovídající pobytový zájezd, pak nezoufejte. Pravidelně sledujte naši nabídku, případně nás kontaktujte. Můžete se taktéž přihlásit k odběru novinek s aktuálními nabídkami last minute zájezdů nejen na Rhodos.

  Mezi nejčastější destinace, které nabízíme v rámci dovolené na Rhodosu, patří Faliraki, Aalyssos, Kolymbia, Lardos, Pefki, Theologos. Jedná se o velmi oblíbená letoviska, která poskytují veškerý potřebný komfort a širokou nabídku volnočasových aktivit pro milovníky zábavy a aktivně strávené dovolené. Pokud budete chtít poradit s výběrem ideálního letoviska, pak nás neváhejte kontaktovat. Doporučíme vám klidnější destinace, nebo naopak rušnější místa plná nočního života.

  Doprava ve většině případů je řešena letecky. Pohodlně a rychle tak můžete být během krátké chvilky u moře a dopřávat si nezapomenutelný odpočinek na prosluněných plážích, kterých na Rhodosu najdete nespočet.

  Jestliže v naší aktuální nabídce nenajdete dovolenkový pobyt, který by vám plně vyhovoval, pak nás kontaktujte. Neustále připravujeme nové nabídky first i last minute dovolených na Rhodosu. Pokud máte individuální požadavky nebo konkrétní dotazy, rádi vám poskytneme požadované informace.

  CK Apollon – váš specialista na dovolenou na Rhodosu.

   

  Zobrazit vyhledávací formulář
  Vyberte
  Kam chcete cestovat?
  Zavřít
  Kdy chcete cestovat?
  Zavřít
  únor
  poútstčtsone
  březen
  poútstčtsone
  1 den
  15 dní a více
  2 dospělí 0 dětí
  Vyberte cestující
  Zavřít
  Počet dospělých
  Počet dětí
  Vyberte
  Doprava
  Zavřít
  Cena
  0 Kč
  50 000 Kč a více
  Strava
  Typ zájezdu
  Kategorie
  Sleva
  Vzdálenosti a vybavení
  Cestovní kanceláře