Menu

  OSTROV LEFKADA

  Nezapomenutelná dovolená na ostrově zamilovaných, kde azurové moře obepíná panenskou přírodu. To je ostrov Lefkada. Dovolená v Řecku na ostrově Lefkada patří k nejvyhledávanějším pobytům rodin s dětmi i mladých párů!

  Detailní informace o ostrově Lefkada

  Vydáte-li se na ostrov Lefkada, pak se můžete spolehnout, že zažijete neopakovatelnou dovolenou plnou nevšedních zážitků.Ostrov Lefkada získal svůj název z řeckého výrazu „lefko“ – tedy bílý. Bílá skaliska jižní částí ostrova Lefkada jsou opravdu nádherná a není divu, že se podepsali pod název tohoto řeckého ostrova. Celý ostrov je oázou přírodních krás – krásné vápencové skály porostlé eukalypty, piniemi, platany, muškáty i ibišky. Bělostné pláže jsou tvořeny z vápencového písku, který krásně ladí s azurově modrým a prohřátým mořem. Řekněte, kdo by nechtěl prožít dovolenou v tak pěkném prostředí ostrova Lefkada.

  Ostrov Lefkada – dovolená plná krásných zážitků na každém kroku

  Ostrov Lefkada je se svou rozlohou 305 km² čtvrtým největším ostrovem ležícím v Jónském moři. Hlavní město ostrova se jmenuje taktéž Lefkada a najdete zde více jak 8000 obyvatel. Centrum města Lefkady je ideální na procházky – objevíte krásnou atmosféru úzkých uliček, navštívit můžete místní restaurace a obchůdky se suvenýry. Obdivovat budete i nově vybudovaný přístav, který je považován za nejmodernější v Řecku. V přístavu ostrova Lefkada se můžete kochat pohledem na lodě a jachty, nebo dokonce využít širokou nabídku mořských výletu s těmito loděmi. Ostrov Lefkada je spojen s řeckou pevninou umělou hrází a zvedacím mostem. Díky tomu se na ostrov velmi jednoduše dopravíte autem či autobusem a není nutný trajekt.

  Přírodní krásy ostrova Lefkada

  Dovolená na ostrově Lefkada – to je především panenská příroda. Obdivujte nedotčenou přírodu – čeká na vás atmosféra poklidného středomoří s nádechem exotických krajů. Ostrov Lefkada je z převážné části hornatý a na jeho západním pobřeží najdete ty nejhezčí pláže celého Středozemí. O kráse ostrova Lefkada mluví i ocenění pláže Porto Katsiki z roku 2001, která má titul třetí nejkrásnější pláže světa. Pláž je dostupná autem nebo na skútru a pak musíte z parkoviště sejít několik desítek schodů. Využít můžete také lodní dopravu z letovisek Vassiliki a Nidri. Východní část ostrova Lefkada je více osídlená a umožňuje krásný pohled na ostrůvky v okolí. Nejznámější je ostrov Skorpios, který patřil rejdaři Onassisovi. 

   

  Letovisko AGIOS NIKITAS

  Oblíbené letovisko Agios Nikitas se nachází na severozápadě ostrova asi 13 km od hlavního města Lefkas, které je dobře dostupné pravidelnými autobusovými linkami. V původně rybářské vesničce, která se rozprostírá v mírném svahu a je obklopena olivovníky, najdete hlavní dlážděnou třídu s obchůdky, kavárnami a tavernami. Dominantou letoviska je především nádherná rozlehlá pláž s průzračně čistým mořem, která je pokryta jemným štěrkem. V okolí této malebné vesničky můžete najít další krásné pláže ostrova Lefkada jako je Pefkoulia, Kathisma nebo Milos. Moře Vás svými četnými odstíny modré barvy a bělostnými krajkami načechraných vln.

   

  Letovisko LYGIA

  Malebné letovisko Lygia leží na východě ostrova Lefkada nedaleko hlavního města Lefkas. Zachovává si svůj původní ráz řecké rybářské vesničky s přístavem a výbornými restauracemí zaměřenými na přípravu ryb a mořských plodů. Jedná se o klidné letovisko s krásnou oblázkovo-písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. V blízkosti najdete další menší zátoky s malými plážemi. Nachází se zde jedna hlavní ulice s tavernami a obchůdky, proto v tomto letovisku nečekejte večerní zábavu, diskotéky a bary. Toto letovisko doporučujeme všem, kteří hledají klidné místo k trávení dovolené. Za zábavou je možné se dopravit autobusem nebo taxi a to do hlavního města Lefkas nebo dále do Nidri (cca 11 km). Okolí je obklopeno krásnou přírodou lákající k pěším procházkám a poznávání.

   

  Letovisko NIDRI

  Nidri je nejnavštěvovanější letovisko ostrova, které se nachází se na východním pobřeží Lefkady jen 17 km od hlavního města Lefkas. Je lemováno oblázkovými plážemi s panoramou blízkých ostrovů, z nichž nejznámější je Skorpios, který patří k majetku Onassisovy rodiny. Na tyto ostrůvky je možné využít vodní taxi. Směrem do vnitrozemí se naskýtá působivý pohled na členité pohoří sahající do výšky 1 100 m. Dlouhá pláž je tvořena drobnými oblázky, mořské dno se zde svažuje pozvolna, pláž je tedy vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro šnorchlování či milovníky vodních sportů (jízda na člunu či vodních lyžích, banán, windsurfing, létání na padáku, jachting i potápění). Z místního přístavu vyplouvají lodě na blízké ostrovy: Ithaku, Kefalonii, Zakynthos, Paxos a Antipaxos. Čtyři kilometry od Nidri se nacházejí vodopády s křišťálově čistou vodou a malým jezírkem, ve kterém se koupala i Jackie Onassisová-Kennedyová. K Nidri neodmyslitelně patří řecké taverny, bary či kavárny, které lákají k ochutnávání specialit pravé řecké kuchyně i nápojů. V noci Nidri začíná žít svým životem řeckého turistického střediska a láká návštěvníky do taveren a barů. Díky svému atraktivnímu okolí, pestré nabídce výletů, vodních sportů a společenské zábavě patří letovisko k nejvyhledávanějším pobytovým místům ostrova.

   

  Letovisko NIKIANA

  Klidné malebné letovisko, původně rybářská vesnička, se nachází na východním pobřeží ostrova Lefkada. Je vzdáleno 7 km od rušnějšího letoviska Nidri a 10 km od hlavního města Lefkas. I přes menší rozlohu Nikiany zde najdete vše potřebné ke strávení příjemné dovolené – obchůdky, živější bary, kde se odehrávají řecké večery i pobřežní taverny vyhlášené rybími specialitami a výborným vínem. Na plážích Nikiany naleznete písek i oblázky, moře je křišťálově čisté. A právě vůně moře smísená s vůní všudypřítomných olivovníků a cypřišů v kombinaci s pohledem na průzračné moře Vás nabije klidem a energií. Organizované pláže letoviska dávají možnost jak pronájmu lehátek a slunečníků, tak vyzkoušení adrenalinových vodních sportů. Díky zelené a kopcovité krajině místo uspokojí i milovníky procházek či horských túr. Z vyvýšených míst se Vám naskytne neopakovatelný výhled do malebné ostrovní krajiny jednoho z nejkrásnějších řeckých ostrovů.

   

  Letovisko VAFKERI

  Malebná horská osada Vafkeri se nachází v centru pevniny ostrova Lefkada. Je to okouzlující vesnička s kamennými domy a krásným okolím plný zeleně. Je vyhlášená pěstováním vinné révy a výrobou skvělého červeného vína. Pohled z vesničky Vafkeri na třpytivé moře a ostrov Scorpios Onasis přináší nezapomenutelný zážitek. Zde najdete klidné místo pro vaši vysněnou dovolenou.

   

  Letovisko VASSILIKI

  Jedno z nejoblíbenějších letovisek Lefkady, letovisko Vassiliki, leží v zeleném údolí na jižním pobřeží ostrova. Díky průzračnému koupání v zálivu Jónského moře tato oblast skýtá opravdový ráj pro všechny věkové kategorie. Milovníci windsurfingu si také přijdou na své. Zdejší pláž je oblázkovo-písečná s pozvolným vstupem do moře. Za poplatek je možnost využít lehátka a slunečníky a nesmí zde chybět ani nabídka vodních sportů na pláži. Na východním pobřeží za městečkem se nachází pár dalších útulných pláží, kde najdete soukromí. Na další krásné pláže Agiofilli, Egremni nebo Porto Katsiki můžete připlout na lodi, která pravidelně vyplouvá z malebného přístavu. Na pobřežní promenádě nechybí dostatek řeckých taveren, restaurací, barů a nákupních možností. Najdete zde pekařství i několik minimarketů.

   

   

  • FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

   

   

  Zobrazit vyhledávací formulář
  Vyberte
  Kam chcete cestovat?
  Zavřít
  Kdy chcete cestovat?
  Zavřít
  únor
  poútstčtsone
  březen
  poútstčtsone
  1 den
  15 dní a více
  2 dospělí 0 dětí
  Vyberte cestující
  Zavřít
  Počet dospělých
  Počet dětí
  Vyberte
  Doprava
  Zavřít
  Cena
  0 Kč
  50 000 Kč a více
  Strava
  Typ zájezdu
  Kategorie
  Sleva
  Vzdálenosti a vybavení
  Cestovní kanceláře