Menu

  ŘECKÉ OSTROVY

  Krásná země, plná konstrastů, rozprostírající se na jihovýchodě Evropy mnezi Jónským a Egejským mořem, obdařená více než tisícem ostrovů. Není divu, že se tu lidé usadili už v dávných dobách, našli zde totiž ty nejlepší podmínky - příjemné podnebí, úrodnou půdu a teplé moře.

  Turistický ruch se v Řecku začal rozvíjet v 70. letech minulého století. Protože jsou jednotlivé ostrovy i regiony rozdílné, je dobrý důvod, aby se sem návštěvník  stále vracel. Některé jsou zelené s hlubokými lesy, jiné hornaté, další živé a plné turistů nebo naopak, tiché a romantické.

  Plachtění, potápění, horolezectví, cyklistika, nákupy, výpravy za historií, církevní stavby a památky nebo "pouhý" odpočinek u moře, to je jen zlomek z toho, co Vám Řecko může nabídnout.

  Proto si užijte i Vy! V zemi, kde byly položeny základy evropské civilizace, v zemi, kde se můžete procházet mezi starověkými ruinami a sledovat na vlastní oči všechny ty krásy, které vídali lidé už kdysi. Přijďte k nám a my Vám rádi pomůžeme vybrat ideální dovolenou dle Vašich představ. Jsme si  jisti, že i Vás Řecko uchvátí a chytí za srdce. Do Řecka přijedete jako turista pouze jednou. Pak už budete navždy přáteli.....

  Proč strávit dovolenou v Řecku? Kvůli:

  • jídlu. Řekové milují dobré jídlo a ani se nenadějete a stůl je plný talířů, každý ochutnává a takhle to jde celé hodiny, přitom se diskutuje a popíjí.

  • kávě. Řekové nepijí kávu kvůli kávě, je to skvělá příležitost na uvolněnou debatu s přáteli.

  • životu venku. Život je tu opravdový a všudypřítomný, cítíte ho na náměstích, ulicích, pod žhnoucím sluncem i za svitu měsíce...

  • nákupům. Pokud si odmyslíte turistické obchody, najdete zde spoustu zajímavých butiků s kvalitním zbožím a přijatelnými cenami. 

  • novým přátelům. Řekové nejsou uzavření, právě naopak. Jsou hovorní, oplývají chutí popovídat si s každým. Po půl hodince zjistíte, že Váš nový společník je připraven vylíčit Vám celý svůj životní příběh.

  • plážím. Řecko má snad největší délku pobřeží, proto si každý vybere tu svoji pláž - písečnou, skalnatou, prostornou, malinkou mezi útesy, městskou, nudistickou, opuštěnou, mělkou...a všechny omývá průzračné, teplé moře.