Menu

  LETECKÁ DOPRAVA

  Je zajištěna charterovými lety leteckou společností AEGEAN a SMARTWINGS. Lety jsou uskutečňovány z BRNA, OSTRAVY a PRAHY. Letecká společnost již nevyžaduje letenky a klienti jsou odbavováni pouze na základě elektronických seznamů a cestovního dokladu.

  Pro letní sezónu 2023 je na všech linkách poskytován tzv. servis Buy On Board (BOB). Občerstvení je možné na těchto letech zakoupit dle aktuální nabídky uvedené v palubním magazínu.

  Nabídka občerstvení na linkách TRAVEL SERVICE / SMARTWINGS - klikněte zde

  PRODEJ LETENEK:

  Možnost zakoupení letenek na trase:

  Brno  - Thessaloniki - Brno - cena včetně všech poplatků 8.990 Kč - letecká společnost AEGEAN

  ODLET BRNO  01:55 HOD., PŘÍLET BRNO 01:10 HOD.

  LETOVÉ DNY: SO + ST

  10.6., 21.6., 1.7., 12.7., 22.7., 2.8., 12.8., 23.8., 2.9., 13.9. a 23.9.

   

  Ostrava - Thessaloniki - Ostrava - cena včetně všech poplatků 8.990 Kč - letecká společnost AEGEAN

  ODLET OSTRAVA 03:20 HOD., PŘÍLET OSTRAVA 02:35 HOD.

  LETOVÉ DNY: SO + ST

  10.6., 21.6., 1.7., 12.7., 22.7., 2.8., 12.8., 23.8., 2.9., 13.9. a 23.9.

   

  Praha - Thessaloniki - Praha - cena včetně všech poplatků 9.490 Kč

  ODLET PRAHA  12:40 HOD., PŘÍLET ZPĚT 17:40 HOD.

  LETOVÉ DNY: NE + ČT

  4.6., 15.6., 25.6., 6.7., 16.7., 27.7., 6.8., 17.8., 27.8., 7.9., 17.9. a 28.9.

   

  Brno - Volos - Brno - cena včetně všech poplatků 8.990 Kč

  ODLET BRNO  07:00 HOD., PŘÍLET ZPĚT 12:10 HOD.

  LETOVÉ DNY: ČT

  22.6., 29.6., 6.7., 13.7., 20.7., 27.7., 3.8., 10.8., 17.8., 24.8., 31.8., 7.9., 14.9.

   

  TAXY A PALIVOVÉ PŘÍPLATKY:

  V ceně leteckých zájezdů jsou zahrnuty veškeré letištní taxy a poplatky. Cena zájezdů vychází z maximální ceny leteckého paliva 600 USD/MT. Upozorňujeme klienty, že letecká společnost může na základě změny kurzu USD či změny ceny leteckého paliva (převýší-li uvedenou limitní cenu) zvýšit palivový příplatek, který může CK klientům doúčtovat. 

   

  VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL

  Pro letecké zájezdy organizované CK APOLLON platí váhový limit odbaveného zavazadla 23 kg / osoba.

   

  Odbavené zavazadlo

  Max. počet

  Max. hmotnost

   

  1

  23 kg *

   

  Příruční zavazadlo

  Max. počet

  Max. hmotnost

  Rozměr (d x š x v)

  1

  8 kg **

  55 cm x 45 cm x 25 cm

   

  * nelze ,,poolovat“ (nelze sčítat váhu zavazadel v rámci rodiny/rezervace), bude povolen jeden kus zavazadla 23 kg na osobu

  ** navíc si cestující může vzít na palubu následující věci pro osobní použití: dámskou kabelku, kabát, šál nebo přikrývku, deštník, vycházkovou hůl, malý fotoaparát, kameru nebo dalekohled, malý přenosný počítač, četbu na dobu letu, jídlo pro dítě na dobu letu, berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla).


  Infanti (INF) = děti do 2 let mají nárok na bezplatnou přepravu zavazadla o max. hmotnosti 10 kg - součet délky, výšky a šířky max 115 cm (případná nadváha bude účtována doprovodné osobě).

   

  POPLATKY ZA NADVÁHU – UVEDENÁ CENA JE VŽDY ZA 1 ÚSEK

  Nabízíme Vám možnost zakoupení si navýšení hmotnosti zavazadla, a to za zvýhodněnou cenu oproti zakoupení na letišti . Zakoupení navýšení hmotnosti či další zavazadlo je možné jak jednosměrně, tak na oba lety tam i zpět.

   

  Navýšení hmotnosti zavazadla z 23 do 32 kg:

  • 780 Kč bude-li zaplaceno v CK nejpozději však 7 dnů před odletem

   

  Navýšení hmotnosti zavazadla z 23 do 32 kg - na letišti při odbavení:

  • 945 Kč nebo 35 €

   

  PRO VAŠI SPRÁVNOU INFORMOVANOST UVÁDÍME TAKÉ INFORMACE O DALŠÍCH POPLATCÍCH - UVEDENÁ CENA JE VŽDY ZA 1 ÚSEK

   

  Sportovní vybavení do 32 kg: (kolo, potápěčská výzbroj, padák, golfový bag, surfovací prkno, kiteboard, rybářské pruty apod.)

  • od 1.350 Kč bude-li zaplaceno v CK nejpozději však 7 dnů před odletem

   

  Přeprava dětských kočárků

  Dětské kočárky se přepravují bez poplatků, pokud nejsou odbaveny jako zapsané zavazadlo. V případě, že požadujete kočárek přepravit jako zapsané zavazadlo, je nutné zabalit kočárek do ochranného obalu. Za poškození nezabalených kočárků a sportovních vybavení nenese letecká společnost odpo­vědnost. 

   

  Přeprava slunečníků

  Slunečníky nedoporučujeme přepravovat, protože je za ně účtován poplatek jako za dokoupené zavazadlo, což činí 35 €.

  Nelze je zdarma přepravit ani připevněné k zavazadlům!

   

  REZERVACE MÍST V LETADLE

  Místa v letadle zahrnutá v ceně zájezdu jsou v ekonomické třídě. Jsou potvrzena na palubní vstupence a přidělena cestujícím u přepážky odbavení na letišti.

  Je možnost rezervace konkrétních míst na palubě za příplatek. Zakoupení míst v letadle je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety tam i zpět. 

  Bližší informace a výši příplatků Vám sdělíme dle Vašeho požadavku v CK.

   

   

  VAŠE ZAVAZADLA

  • Zavazadlový prostor: váhový limit na bezplatnou přepravu zavazadel je 23 kg / osoba, s výjimkou dětí do 2 let, které nemají nárok na sedadlo v letadle. Při nadváze má letecká společnost právo účtovat klientovi poplatek dle přepravních podmínek dané letecké společnosti. Zakoupení navýšení hmotnosti je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety (tam i zpět) a to nejpozději 6 pracovních dnů před odle­tem, a to v CK APOLLON. Uvedené služby si může zakoupit jen jedna nebo i více osob na smlouvě o zájezdu. Nadváhy zakoupené v CK předem jsou nerefundovatelné, nepřenosné a platné pouze pro zakoupený let. Poté už jen na letišti, a to za vyšší cenu (945 Kč nebo 35 €).

  • Zavazadla na palubu letadla: s sebou na palubu si může každý cestující vzít příruční zavazadlo nepře­sahující rozměry 56 × 45 × 25 cm a nevážící více než 8 kg. Palubní zavazadla mohou být na přepážce odbavení zavazadel (check-in) zkontrolována, příp. označena štítkem „Approved cabin baggage“. Na palubu letadla doporučujeme vzít fotoaparát, videokameru, doklady, peníze a léky.

   

  ZTRÁTA A POŠKOZENÍ ZAVAZADLA

  Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud při příletu do cílové destinace zjistíte, že je Vaše zavazadlo poškozeno nebo se dokonce ztratilo, ihned na letišti v reklamačním oddělení sepište protokol (P.I.R.), který budete potřebovat pro uplatnění nároku na odškodnění. Toto odškodnění budete nárokovat přímo u letecké společnosti. Kontaktní adresa: TRAVEL SERVIS, a.s. Letiště Ruzyně, P.O. 68 BOX 119, 160 08 PRAHA 6. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. 

   

  PŘEPRAVA NESKLADNÝCH ZAVAZADEL

  Přeprava neskladných zavazadel (např. jízdní kola, výbava pro potápěče, windsurfingová prkna apod.) musí být nahlášena v CK již při rezervaci zájezdu; tato přeprava se uskutečňuje v závislosti na kapacitních možnostech přepravce, a to za poplatek. Slunečník je možné přepravit zdarma, avšak bez nároku na reklamaci v případě poškození nebo ztráty.

   

  BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA

  Na palubu letadla je nepřípustné brát předměty ostré povahy - nože, nůžky, žiletky, šipky, sportovní pálky (baseball), kulečníková a biliárová tága, kovové pilníčky na nehty a jiné, zbraně i imitace zbraní. Tyto předměty je nutné umístit do zavazadel určené k odbavení. Injekční stříkačky lze převážet v příručním zavazadle pouze ze zdravotních důvodů (není nutné hlásit v CK, pouze oznamte u bezpečnostní kontroly).

  Pro Vaši ochranu před hrozbou kapalných výbušnin přijala Evropská komise dne 6. 11. 2006 přísnější bezpečnostní pravidla. Na všech letištích Evropské unie platí pravidla, kdy budou cestující při bezpečnostní kontrole jejich příručních zavazadel kromě kontroly zakázaných předmětů podrobeni také kontrole tekutin. Klienti mohou mít s sebou do kabiny letadla pouze malé množství tekutin. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu. Tekutinami a gely se rozumí: voda a další nápoje, polévky, sirupy, krémy, pleťová mléka a oleje, parfémy, gely včetně šampónů a sprchových gelů, nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a deodorantů, pasty včetně zubní pasty, směsi tuhých a tekutých materiálů, všechny další materiály podobné konzistence. Nápoje, parfémy a ostatní tekutiny zakoupené v tranzitním prostoru letiště Vám budou zabaleny do zapečetěných tašek. Doporučujeme přepravovat tekutiny v zavazadlech, která se odbavují. Léky a dietologické přípravky včetně dětské výživy po dobu letu mohou být přepravovány v příručním kabinovém zavazadle.

  Bezpečnosti pravidla - klikněte zde

   

  DOPRAVA TĚHOTNÝCH ŽEN

  Těhotné ženy do 25. týdne těhotenství nepotřebují potvrzení od lékaře, ale musí prokázat, v jakém týdnu těhotenství jsou, tzn. mít s sebou těhotenský průkaz. Po překročení 25. týdne těhotenství do konce 34. týdne těhotenství (u vícečetného těhotenství od 20. do konce 28. týdne) vykonává přepravce transport pouze na základě lékařského potvrzení povolující tuto přepravu. Upozorňujeme, že těhotné ženy v období od 26. jsou povinny předložit dopravci potvrzení lékaře na předepsaném formuláři. Těhotné ženy po 34. týdnu (u vícečetného těhotenství po 28. týdnu) těhotenství nejsou dopravcem k přepravě akceptovány. Těhotná žena je povinná předložit toto potvrzení při odbavení zavazadel, v opačném případě je letecká společnost oprávněna odmítnout její přepravu. Přepravce nevykoná přepravu těhotné ženy, jejíž stádium těhotenství překročilo 34 týdnů a nezodpovídá za újmu na zdraví těhotné ženy způsobené přepravou, v nevědomosti o jejím těhotenství, resp. pokud mu žena poskytla nesprávné nebo neúplné informace o svém stavu.

   

  DOPRAVA CESTUJÍCÍCH SE ZDRAVOTNÍMI POTÍŽEMI, VOZÍČKÁŘI A DIABETICI

  • Cestující se zdravotními potížemi

  U cestujícího se zdravotními potížemi, které ho mohou během letu ohrozit, uveďte, prosím při koupi zájezdu označení zdravotního problému. Každý takový cestující musí při odbavení předložit vyplněný formulář FIT TO FLY – Formulář travel clearance (ke stažení na http://www.smartwings.com/cs/cestovni-informace/cestujici-se-specialnimi-potrebami/). Pokud bude mít cestující jiné potvrzení od lékaře, musí být v takovém potvrzen vždy výslovný souhlas lékaře s leteckou přepravou pacienta. Jiná potvrzení nejsou akceptována.

   

  • Diabetici

  Diabetici nemusí mít žádné potvrzení od lékaře a ani nám nemusí nahlašovat přepravu inzulinového pera. Přeprava inzulinu a inzulinového pera je již naprosto běžná. Každý diabetik je povinen mít u sebe průkazku diabetika.

   

  • Vozíčkáři

  Je nutné předem nahlásit přepravu vozíčkáře v CK, a to před podpisem smlouvy o zájezdu. Klient vozíčkář nemusí vyplňovat formulář FIT TO FLY, ovšem musí být nahlášena míra pohybového omezení pro zajištění správného odbavení do letadla. U elektrických vozíků musí být odpojena baterie (suchá nebo gelová). Invalidní vozík na tzv. mokré baterie není možné přepravit. Před koupi zájezdu je vždy nutné ověřit u vybraného typu ubytování, zda je možné zajistit bezbariérový pokoj a zda hotel disponuje bezbariérovým přístupem do společných prostor.

   

   

  VYLOUČENÍ Z PŘEPRAVY

  CK si vyhrazuje právo vyloučit klienta z přepravy nebo z celého zájezdu, jestliže svým konáním narušuje jeho řád nebo bezpečný průběh, případně hrozí nebezpečí, že by tato situace mohla nastat. Vyloučená je přeprava osob v podnapilém stavu nebo pod vlivem omamných látek. Z přepravy však může být vyloučen i klient, který verbálně napadá zástupce/delegáty CK nebo se vulgárně a hrubě vyjadřuje. V případě vyloučení z přepravy nebo ze zájezdu zaniká nárok klienta na úhradu nečerpaných služeb. CK žádá o pochopení tohoto opatření, jehož smyslem a cílem je zabezpečení klidné dovolené a přepravy všech cestujících, jakož i ochrana pracovníků a smluvních partnerů CK.

   

  PŘEPRAVA ZVÍŘAT (pouze psy a kočky)

  Přeprava zvířat (pouze psů a koček do 8 kg včetně přepravky) je možná pouze po předchozím nahlášení a odsouhlasení přepravy leteckou společností. Po následném souhlasu leteckého přepravce je přeprava za poplatek (1.650 Kč). Bez zaplacení poplatku nebude uvedené zvíře převzato k přepravě. Vzhledem k tomu, že letecká společnost může přijmout k přepravě na jednom letu pouze omezený počet psů a koček, doporučujeme tuto službu vyžádat co nejdříve. Schránka musí mít pevné a nepromokavé dno a max. rozměry 43x30x27 cm. Jiná zvířata mimo psů a koček nejsou přepravována. Upozorňujeme na skutečnost, že většina hotelů neakceptuje zvířata ve svém ubytovacím zařízení, CK tuto skutečnost ověřuje individuálně. Bližší informace obdržíte v CK.

   

  DĚTI - cestování s malými dětmi

  Pokud se rozhodnete pro cestování s malými dětmi, je cesta letadlem ideální. Lety zejména do středomořských destinací netrvají dlouho a i pro ty nejmenší poskytují pohodlí. Na letištích jsou většinou k dispozici prostory určené pro maminky s dětmi, které jsou vybaveny přebalovacím pultem. S kočárkem můžete jít až k letadlu, ten Vám následně uloží pracovníci letiště do zavazadlového prostoru přímo v letadle a při výstupu z letadla jej opět dostanete zpět. Přeprava kočárku je bezplatná a jeho hmotnost se nepočítá do celkové hmotnosti zavazadel. Při cestování s miminkem je třeba mít na paměti, že Vaše dítě bude nutné při cestě letadlem zabavit, ale také ho nakrmit a přebalit. Zde najdete několik praktických rad a doporučení, co si vzít s sebou na cestu do letadla: oblíbené hračky, vlhčené ubrousky, jednorázové plenky, dětské laskominy, dudlíky, náhradní oblečení a láhev s pitím. Je velmi důležité dávat dítěti pití při vzletu a také při přistávání letadla, abyste předešli případné bolesti uší způsobené změnou tlaku. Ve Vašem odbaveném zavazadle by také neměl chybět krém na opalování s vysokým faktorem určený speciálně pro děti. Dále nezapomeňte na tělové mléko po opalování, náplasti a panthenol na případné spáleniny. Vhodné je přibalit také léky tlumící bolest a horečku.

   

  Dětské ceny

  Děti do 2 let neboli infanti (v den zpátečního odletu jim nesmí být 2 roky) mají zájezd zdarma. Platí pouze poplatek 890 Kč, případně pojištění léčebných a úrazových výloh v zahraničí. Nemají však nárok na sedadlo v letadle, na sedadlo v autobusu při transferu, na lůžko nebo přistýlku v ubytovacím zařízení. Dětskou postýlku lze u většiny ubytovacích kapacit zajistit zdarma, příp. za poplatek na vyžádání v CK.

  Děti od 2 let - dětské ceny uvedené v katalogu a na webu se vztahují na děti od 2 let věku až do dovršení věku vyznačeného v ceníku jednotlivých hotelů, a to většinou při ubytování s minimálně dvěma dospělými osobami.

   

  Upozornění: V průběhu letu není podáváno občerstvení. Na palubě je možné si zakoupit nápoje i lehké občerstvení.

   

  Přepravní podmínky pro cestující a zavazadla - klikněte zde